Aktuality

Oznámení pro všechny rodiče.

Vážení rodiče,

od pondělí 10.5. 2021 jsou naše školky otevřeny v běžném režimu pro všechny děti bez povinnosti testování.

Užijte si hezký víkend. Těšíme se na setkání s Vámi i Vašimi dětmi.

Zdeňka Požárová

Webináře pro rodiče

Vážení rodiče,

paní Kourková z MAS MOST Vysočiny zajistila opět webináře pro rodiče. V přiložených dokumentech Vám posílá dvě pozvánky:

5. května 2021, lektor Bc. Jakub Kachlík, téma Rady a tipy na internet i mimo něj; Vybíráme PC/tablet/mobilní telefon, čas od 17:00 do 18:00,

pdfPozvánka - rady a tipy na internet i mimo něj.

12. května 2021, lektor Bc. Jakub Kachlík, téma Mějme více pod kontrolou, co děti na internetu dělají, čas od 17:00 do 18:00.

pdfPozvánka - mějme více pod kontrolou, co děti na internetu dělají.

V pozvánkách je odkaz na přihlášení.

Zdeňka Požárová

Informace k výuce od 12.4.2021

Vážení rodiče,

v pondělí 12. dubna zahajujeme prezenční výuku dětí, které se účastní povinného předškolního vzdělávání. Dále bude prezenční výuka připravena v kmenových školkách pro děti rodičů vybraných profesí. Děti budou rozděleny do tříd po patnácti, nebude docházet ke spojování. Dbejte, prosím Vás, organizačních pokynů vedoucích jednotlivých pracovišť.

Podmínkou přítomnosti na této výuce je testování dětí. Bližší informace naleznete v přiloženém letáku z Ministerstva školství, který je určený Vám rodičům. Uvědomujeme si, že testování dětí je velmi citlivá záležitost, a proto Vás žádáme o spolupráci. V první řadě je důležité vodit dítě do školky s časovou rezervou, protože určitý čas zabere vyhodnocení testu. S kolegyněmi jsme se shodly na (z našeho pohledu) nejpřijatelnější formě provedení testování. Stále myslíme na pocity Vašich dětí, a chceme jim vstup do školky v maximální míře usnadnit.

A nyní již ke konkrétnímu postupu. Určení zaměstnanci připraví testovací místo, testovací sady a seznamy dětí k záznamu o provedení testu. Samotné testování svého dítěte provedete Vy. Na vyhodnocení testu počkáte před budovou nebo v okolí mateřské školy. V případě, že počasí nebude příznivé, tak na určeném místě uvnitř. Pokud bude test negativní, půjdete s dítětem do šatny. V opačném případě domů. Všechny další informace najdete v příloze.

Určení zaměstnanci budou udržovat testovací místo v čistotě, a odpad zlikvidují dle pokynů Ministerstva zdravotnictví.

Začátek bude pro všechny náročný, ale věřím, že vše zvládneme a nedostatky v průběhu dalších dní vychytáme. Myslíme na prospívání a zdravé prostředí našich dětí, a samozřejmě moc děkujeme za Vaši důvěru k nám a k naší práci.

Mějte se hezky.

Zdeňka Požárová

pdfleták z Ministerstva školství

VESELÉ VELIKONOCE

Všem dětem, rodičům a kolegyním přeji veselé Velikonoce, radostné jaro, hodně zdraví a sil po celý rok.

Zdeňka Požárová

EASTER holiday_5616x3744-scaled-e1582745422831

Zápis dětí do mateřskych škol 2021/2022

Vážení rodiče, 

v níže uvedené příloze jsou pro Vás všechny důležité informace, které se týkají zápisu dětí do mateřské školy. I nadále doporučuji sledování webových stránek.

Mějte se hezky, a užívejte příjemné jarní počasí.

Zdeňka Požárová

docxInformace k zápisu.

Informace k zápisu dětí k předškolnímu vzdělávání pro rok 2021/2022

Vážení rodiče,

jaro máme za dveřmi, a s ním se pomalu blíží zápis nových dětí do mateřské školy. Z důvodu covidové situace, která nás již rok provází v menších či větších vlnách, proběhne zápis stejnou formou jako v loňském roce. Podrobnější informace k jeho průběhu zveřejníme koncem března, nejprve musí projít schválením radou města, jež se uskuteční 24.3. 2021.

Potřebné formuláře k zápisu najdete na našich webových stránkách v sekci Dokumenty, v oddíle Přihlášky a žádosti. Pokud máte zájem o přeložení dítěte na jiné pracoviště, podejte, prosím Vás, žádost nejpozději do 30.4. 2021 zástupkyni ředitelky ve školce, kam nyní dítě chodí (formulář žádosti naleznete ve stejném oddíle jako dokumenty k zápisu). V případě, že se rozhodnete později, Vaše žádost nebude akceptována.

V případě dotazů se obracejte na vedoucí odloučených pracovišť, nebo přímo na mě. 

Přeji Vám příjemný začátek jara, a těším se na brzké setkání s Vámi. Mějte se hezky, a žijte ve zdraví.

Zdeňka Požárová

pdfObecně závazná vyhláška města Velkého Meziříčí č.4/2020, stanoví školské obvody mateřských škol zřízených městem Velké Meziříčí a části školských obvodů mateřských škol zřízených městem Velké Meziříčí

květina

Informace k OČR

Vážení rodiče,

množí se dotazy ohledně žádosti o čerpání OČR a v souvislosti s tím i ohledně potvrzení o uzavření školy. Na webových stránkách jsou potřebné informace k této záležitosti od včerejšího odpoledne vyvěšeny, ale přesto můžete využít i tyto odkazy:

https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/tiskopisy/zoppd-m

On-line tiskopis k uplatnění nároku na ošetřovné vyplní žadatel – tj. pečující osoba, poté předloží svému zaměstnavateli,

který jej předá po doplnění příslušných údajů místně příslušné OSSZ.

Mateřská škola tiskopisy nevydává, ani nepotvrzuje!!!

Doporučuji si projít všechny informace na portálu ČSSZ,  je zde zveřejněna i vzorová vyplněná žádost - viz další odkaz:

https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

Věřím, že vše zvládneme, a brzy se opět sejdeme. :-)

Sledujte, prosím Vás, i aktuality na jednotlivých školkách. Paní učitelky vkládají výukový materiál.

Děkuji Vám za spolupráci, a přeji pevné zdraví.

Zdeňka Požárová

Zřizovatel školy
vm
Podporuje nás
Kancelář ředitelky
a ekonomky školy:
Náměstí 73/9 (Obecník),
Velké Meziříčí
Nahoru