Aktuality

KRÁSNÉ VÁNOCE

Všem dětem, rodičům a kolegyním přeji krásné Vánoce, v novém roce pevné zdraví, hodně štěstí, radosti a lásky.
Mějte se hezky.
Zdeňka Požárová

vanoce-zahrada-1-1100x618

Informace k vánočním prázdninám

Vážení rodiče,

dovoluji si Vás upozornit, že v době vánočních prázdnin bude provoz na všech pracovištích přerušen.
Vánoční prázdniny začínají ve středu 23. prosince 2020 a končí v neděli 3. ledna 2021. Provoz opět zahájíme v pondělí 4. ledna 2021.

Mějte se hezky.
Zdeňka požárová

Vážení rodiče,

opětovně Vás žádám o dodržování stanovených hygienických a protiepidemických pravidel, která souvisí s onemocněním COVID-19. S ohledem na způsob šíření tohoto onemocnění vstupujte, prosím, do budovy pouze s rouškou, používejte dezinfekci. Pokud u Vás nebo u někoho z Vašich spolubydlících byly potvrzeny pozitivní výsledky a jste v karanténě, tuto skutečnost oznamte telefonicky nebo e-mailem. Děti přivádějte do školky zdravé. Svoji přítomnost v budovách omezte na nejnutnější dobu, buďte ohleduplní vůči ostatním. Pouze tak se nám podaří minimalizovat riziko nákazy a udržení provozu na všech pracovištích.

Děkuji Vám za pochopení, všem přeji pevné zdraví a hodně sil v této obtížné době.
Zdeňka Požárová

Telefonní číslo

Vážení rodiče, vážené kolegyně,
oznamuji Vám, že je opět přístupné telefonní číslo 739 439 840.
Zdeňka Požárová

Vážení rodiče,

s ohledem na uzavření prvních stupňů základních škol v ČR dne 14. 10. 2020, budou moci rodiče dětí mladších 10 let žádat o ošetřovné z důvodu uzavření školy. Momentálně však není ukončen legislativní proces zákona, který upravuje podmínky poskytování ošetřovného při současné epidemii, v tomto týdnu ho bude ve zrychleném režimu projednávat Poslanecká sněmovna.

Z tohoto důvodu žádáme rodiče, aby prozatím s řešením žádosti o ošetřovné vyčkali, než bude legislativní proces dokončen. Na webových stránkách ČSSZ pak bude obratem zveřejněn nový formulář žádosti o ošetřovné, který rodič vyplní a předá svému zaměstnavateli. Není třeba se bát, že by Vám nárok na ošetřovné propadl.

V tuto chvíli tedy rodiče, kteří zůstali s dětmi doma, musí pouze o této skutečnosti informovat svého zaměstnavatele.

Děkuji za pochopení.

Zdeňka Požárová

Poradenství i psychologickou pomoc nabízí Národní pedagogický institut

Týká se vás inkluze? Máte doma nebo ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami? Dostali jste se kvůli koronaviru do tíživé situace a hledáte rychlou pomoc? Na všech krajských pracovištích Národního pedagogického institutu naleznete Centra podpory, která fungují jako místo první pomoci pedagogům nebo rodičům, kteří se potýkají s problémy z oblasti inkluzivního vzdělávání. Osobní či telefonické poradenství poskytují v konzultačních hodinách po celý rok zdarma. Kde je naleznete a s čím vším vám mohou pomoci? Podívejte se na www.inkluzevpraxi.cz/centra-podpory. Každé Centrum spolupracuje v daném kraji se sítí více než 20 škol, které se zapojily do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (APIV B) a procházejí vzdělávací a profesní podporou. Naše škola je jednou z nich.

Pokud řešíte situaci, se kterou si i kvůli koronavirové krizi nevíte rady, obrátit se můžete aktuálně také na psychology Národního pedagogického institutu. Tato pomoc je bezplatná a více informací naleznete na www.zapojmevsechny.cz/pomoc.

V rámci projektu APIV B poskytuje aplikaci Zapojmevšechny.cz i poradenství Národní pedagogický institut ČR. Projekt APIV B je spolufinancován EU.

Vážení rodiče,

oznamuji Vám, že od pondělí 19.10. 2020 je znovuobnoven provoz MŠ Sokolovská.

Zdeňka Požárová

Zřizovatel školy
vm
Podporuje nás
Kancelář ředitelky
a ekonomky školy:
Náměstí 73/9 (Obecník),
Velké Meziříčí
Nahoru